Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników

28 lutego 2020r. w bibliotece szkolnej przy ul. Niepodległości 18 („Duża Dziesiątka”) odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, ponieważ właśnie tego dnia powiększa się nasza czytelnicza rodzina! W tym roku szkolnym dołączyli do naszego grona uczniowie klas: 1a z p. Basią Kieżel, 1b z p. Basią Organiściak i 1c  z p. Anią Kossarzecką.

Barwna inscenizacja, przygotowana przez uczennice z klas Vc i VI a: Magdę Michalak, Julkę Jurgielewicz, Natalię Dąbrowską, Joasię Kozioł i Anię Polak oraz zagadki czytelnicze wprowadziły pierwszoklasistów w świat książek. Po interaktywnej części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Każdy nowy czytelnik otrzymał upominek – zakładkę z prośbami książki.

Przy okazji tego niezapomnianego wydarzenia pierwszoklasiści:

zapoznali się biblioteką szkolną oraz jej zbiorami:
poznali zasady właściwego zachowania się w bibliotece
zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki: szkolnej oraz zasadami poszanowania książek.

Wszystkich nowych czytelników witamy w naszym gronie i zapraszamy do biblioteki szkolnej w „Małej Dziesiątce” w środy oraz piątki w godz. 10.00-12.00.

Wpis archiwalny z 28.02.2020 opublikowany na stronie http://sp10.olsztyn.pl