Projekt “Pływamy z Dziesiątką”

Nasza szkoła od 20 września bierze udział w ogólnopolskim programie „Umiem pływać”.
Uczniowie z klas I-III uczęszczają na pozalekcyjne zajęcia nauki pływania, które odbywają się na basenie.
Dzięki zajęciom w wodzie uczniowie rozwijają swoją ogólną sprawność oraz kształtują prawidłową postawę ciała.
Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pływania. Nauka poprzez zabawę i rekreację to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Może za jakiś czas będziemy
mieć w szkole mistrzów w tej dziedzinie sportu.
Jesteśmy już po miesiącu nauki a nasi najmłodsi uczniowie, czują się w basenie “jak ryba w wodzie”.
Zobaczcie sami:

W dniu 20 września 2021 r. rozpoczął się w naszej szkole projekt “Pływamy z Dziesiątką”.

Wszyscy chętni uczniowie klas I-III biorą udział w programie powszechnej nauki pływania, w ramach programu “Umiem Pływać” współfinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Dzięki ufundowaniu wkładu własnego w wysokości 20% całego zadania przez Stowarzyszenie Rodziców Przyjaciele Dziesiątki nasi uczniowie mają pierwszą lekcje za sobą.

Jak im poszło, zobaczcie sami 🙂