Spotkanie warsztatowe uczniów klas VII – VIII z psychoterapeutą

Dnia 3.11.2021 uczniowie klas 7 oraz 8 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Magdalenę Kulmaczewską ( psychoterapeuta Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie). Zajęcia odbyły się w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki zachowań agresywnych i autoagresywnych. Duża część spotkania opierała się na przemyśleniach naszych wychowanków odnośnie różnych sfer ich codziennego życia i była wprowadzeniem do bardzo trudnych tematów związanych ze zjawiskiem depresji, agresji oraz zachowań autoagresywnych. Uczniowie wspierani przez prowadzącą spotkanie samodzielnie poszukiwali przyczyn depresji oraz podejmowania przez młodych ludzi zachowań autodestrukcyjnych. Zastanawiali się również nad tym, gdzie poszukiwać pomocy, gdy są świadkami takich zachowań lub gdy sami odczuwają, że nie radzą sobie ze sprawami życia codziennego. Również chętni rodzice mieli możliwość wzięcia udziału w konsultacjach z panią Magdaleną odnośnie podejmowanych na warsztatach zagadnień.