RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ!

W czwartek 3 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcji pokazowej w ramach realizacji innowacji
“Ratujemy i uczymy ratować”.
Wolontariusze z klasy 8a i 8b wraz z opiekunami Sylwią Foks i Agnieszką Gut przekazywali uczniom podczas zajęć świetlicowych umiejętności z zakresu pomocy przedmedycznej.
Dzieci chętnie ćwiczyły nakładanie i bezpieczne ściąganie rękawiczek oraz podejmowały próby przywracania funkcji życiowych osobie poszkodowanej – w tej roli nasz niezastąpiony fantom:).
Ochotnicy w parach wykonywali pozycję boczną bezpieczną.
Nasi najmłodsi uczniowie, choć nie najsilniejsi podeszli do nauki ratowania życia z dużym zaangażowaniem i ciekawością. Zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wiedza i umiejętności, które dzieci miały możliwość zdobyć zaprocentuje na pewno w przyszłości właściwa reakcją i postawą w sytuacji zagrożenia życia.