Pomoc materialna dla uczniów zamieszkałych na terenie Olsztyna (stypendia i zasiłki)

ZASADY PRZYZNAWANIA I WYPEŁNIANA DOKUMENTÓW
W SPRAWIE
PRZYZNAWANIA ŚWIADCZEŃ POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM DLA UCZNIÓW
ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA OLSZTYNA
NA ROK SZKOLNY 2023/2024

(Rodzic/opiekun może złożyć wniosek  tylko z pełnomocnictwem dziecka)

STYPENDIA SZKOLNE

Termin składania wniosku o przyznanie stypendium szkolnego
  1. w dniach 1-15 września 2023r. w szkołach, w których rok szkolny rozpoczyna się od dnia 1 września
Dzień 15.09.2023r. jest ustawowo ostatecznym terminem
do składania wniosków.
Podstawą przyznania stypendium jest prawidłowo wypełniony wniosek wraz z oświadczeniem o osiąganych dochodach
z zaświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi dochód

z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku (sierpień 2023 r.
lub jeśli nastąpiła utrata dochodu z miesiąca składania wniosku),
a także oświadczenie dotyczące korzystania ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, (w którym wnioskodawca wymienia wszelkie świadczenia otrzymywane z pomocy społecznej uwzględniając miesięczną kwotę danego świadczenia oraz jego rodzaj)
w Olsztynie mopsolsztyn.bip.gov.pl
ZASIŁKI SZKOLNE
Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi, który przejściowo znalazł się w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, którym w szczególności może być:
– śmierć członka rodziny wspólnie zamieszkującego i gospodarującego,
–  pożar lub zalanie mieszkania,
–  kradzież w mieszkaniu ucznia,
–  nagła choroba ucznia lub członka rodziny wspólnie
zamieszkującego i gospodarującego mająca wpływ
na pogorszenie sytuacji materialnej rodziny ucznia.
  1. Wnioskodawca składając wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego winien do niego dołączyć oświadczenia, zaświadczenia lub inne dokumenty potwierdzające wystąpienie zdarzenia losowego
    oraz w uzasadnieniu wniosku wykazać, że wystąpienie tego zdarzenia miało wpływ na pogorszenie sytuacji materialnej ucznia.
  2. Wniosek o zasiłek szkolny wraz z zaświadczeniem o zaistniałej sytuacji (np. akt zgonu, karta informacyjna ze szpitala itp.)
    składa się w nieprzekraczalnym terminie
    do 2 miesięcy od zaistniałego zdarzenia.
Wysokość zasiłku szkolnego ustalana jest indywidualnie
z uwzględnieniem zaistniałego zdarzenia i jego wpływu na sytuację ucznia. Maksymalna wysokość zasiłku szkolnego wynosi 620 zł.
W ZAŁĄCZNIKACH PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ WNIOSKI
DO POBRANIA I WYDRUKOWANIA

PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWĄ INFORMACJĄ NA TEMAT PRZYZNAWANIA POMOCY MATERIALNEJ