Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji  uczestniczyliśmy w różnorodnych wydarzeniach skoncentrowanych na potrzebie dbania o naszą planetę. Przygotowaliśmy gazetkę tematyczną, uczestniczyliśmy w grach ekologicznych realizowanych w ramach Projektu “Ekoeksperymentarium”. Chcąc pokazać, jak ważne są dla nas losy Ziemi ubraliśmy się tego dnia w różne odcienie zieleni. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawach z puzzlami ekologicznymi. Tworzyli również plakaty dotyczące: segregacji śmieci, recyklingu oraz problemu zanieczyszczeń wód oraz powietrza. Nauczyciele świetlicy wraz z wychowankami klas 1-3 zrealizowali quiz wiedzy oraz twórcze warsztaty przebiegające pod hasłem “Drugie życie plastiku”. Ich efektem były piękne prace, które wykorzystano w konkursie plastyczno- technicznym.
I miejsce- Maksymilian Szczepkowski, kl. IIA
II miejsce – Zofia Piotrowska, kl. IB