IV Maraton Czytania

Tradycyjnie w maju w bibliotece szkolnej odbył się maraton czytania. Adresowany jest on do uczniów klas czwartych. Poszczególne klasy przychodzą do biblioteki i słuchają fragmentów wybranych książek. Lektorami są zaproszone osoby.Imprezę tę przygotowują wspólnie panie Wioletta Petka-Cichosz i Barbara Roznerska. W tym roku maraton odbył się już po raz czwarty. Hasło imprezy brzmiałoCzytajmy z uśmiechem”.Zaproszenie do udziału w niej przyjęli: prorektor UMW, radny miasta Olsztyna pan Mirosław Gornowicz, z-ca dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej pani Maria Wiśniewska, bibliotekarka WBP pani Joanna Kasprzak, kierowniczka biblioteki dla dzieci „Abecadło” pani Ewa Romejko, przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły pani Urszula Geszczyńska oraz członek Rady Rodziców pani Beata Gibas. Goście czytali uczniom fragmenty książki Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków”.Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, żywo reagowały śmiechem na śmieszne dialogi scenki i sytuacyjne w książce.Czuły się wyróżnione, że czytają im zaproszone osoby. Po zakończonej lekcji dziękowały im oklaskami. Czytanie książki będzie kontynuowane podczas wtorków literackich na długiej przerwie.

Wpis archiwalny z 15.04.2016 opublikowany na stronie http://sp10.olsztyn.pl