PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W naszej szkole uczniowie klas pierwszych są uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. W dniu 8 marca bibliotekę przy ul. Niepodległości odwiedziły klasa I A z p. Basią Kieżel i I B z p.Elą Pawliną. W kolorowy świat książek wprowadziły przyszłych czytelników uczennice klasy VI a, które przygotowały dla nich krótką inscenizację. Każda z uczennic przebrana była za postać baśniową. Zadaniem pierwszoklasistów było udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące biblioteki, książek oraz znanych bajek. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była upominkiem- zakładką do książki.Po zakończeniu inscenizacji uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Następnie odbyła się rozmowa na temat pracy biblioteki przy ul. Barczewskiego.Dzieci dowiedziały się, że biblioteka jest czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 11:20-13:20. Uwieńczeniem uroczystości było wypożyczenie przez uczniów pierwszych książek z biblioteki szkolnej.

Wpis archiwalny z 8.03.2016 opublikowany na stronie http://sp10.olsztyn.pl