Ratownicy Czytelnictwa

W roku szkolnym 2023/24 nasza szkoła przystąpiła do projektu:

Jest to jeden z projektów ogólnopolskich, realizowanych przez Fundację Powszechnego Czytania, która  powstała w 2018 roku i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce.

Ratownicy czytelnictwa, to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci.

Celem akcji jest wspomaganie środowisk szkolnych w upowszechnianiu czytania, edukacji literackiej oraz wsparciu psychologiczno-pedagogicznym dzieci i młodzieży poprzez czytanie książek.

Wizją organizatorów akcji jest, by uczniowie i nauczyciele rozwijali się wszechstronnie, troszczyli się o siebie nawzajem, dbali o otaczający świat, potrafili rozmawiać ze sobą rozumiejąc się i szanując wzajemnie.

Czytanie książek buduje takie społeczności, a także wyrównuje szanse.

Zaangażowanie środowiska szkolnego w co najmniej jedną aktywność w każdym z obszarów:

#1 obszar DZIECI

#2 obszar NAUCZYCIELE

#3 obszar RODZICE

#4 obszar WSPÓŁPRACA

#5 obszar NA ZEWNĄTRZ

uprawnia do otrzymania Certyfikatu Szkoły Ratowników Czytelnictwa.

Zapraszamy do śledzenia informacji o naszych działaniach, podejmowanych w ramach akcji.