Zaczytana Warmia

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu ZACZYTANA WARMIA.

Jest to projekt edukacyjny dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych Olsztyna
i powiatu olsztyńskiego, organizowany przez Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Celem przedsięwzięcia jest promocja czytania wśród dzieci i młodzieży. Szkoła, która zrealizuje projekt, otrzyma certyfikat „ZACZYTANA WARMIA” i pakiet książek z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży.

W ramach realizacji projektu odbędą się m.in.: spotkanie on-line z autorem książek dla dzieci; webinaria dla nauczycieli; wspólne czytanie minimum 3 wybranych publikacji z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży; przygotowanie przez uczniów prac plastycznych, inspirowanych jedną z przeczytanych wspólnie podczas projektu publikacji (następnie szkoła przekazuje prace na ekspozycję w bibliotecznej galerii Bakałarz).

Projekt będzie realizowany od 16 października 2023 r. do 15 maja 2024r.

Regulamin oraz harmonogram działań w ramach projektu ZACZYTANA WARMIA:

ZACZYTANA WARMIA
projekt edukacyjny dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych Olsztyna i powiatu olsztyńskiego