JUŻ LITERKI ZNAMY, WIĘC KSIĄŻKI WYPOŻYCZAMY!

Pod takim hasłem, w lutym, w nowo otwartym lokalu biblioteki w MAŁEJ SZKOLE, odbyło się pasowanie Uczniów klas I na czytelników.

Podczas spotkania z p. Katarzyną Zawadzką – nauczycielką z biblioteki szkolnej, dzieci miały okazję zobaczyć na przykład największą oraz najmniejszą książkę, znajdującą się w bibliotecznych zbiorach! Spotkanie
z kilkoma zniszczonymi książeczkami, dało nam pretekst do rozmowy, jak należy traktować książki. Rozmawialiśmy także o tym, dlaczego warto zaprzyjaźnić się z książką oraz, czym biblioteka różni się od księgarni.

Dzieci poznały również zasady zachowania w bibliotece szkolnej
i w czytelni, a także regulamin wypożyczania książek.

Następnie uczniowie uroczyście złożyli następujące ślubowanie:

MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,

ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI,

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY!

I WSKAZÓWEK, I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKOWAĆ Z WIELKA POWAGĄ.

PRZYRZEKAMY!

Po ślubowaniu  każdy uczeń został uroczyście pasowany na CZYTELNIKA

Na koniec spotkania, oficjalnie przyjęci do grona, nowi czytelnicy, otrzymali podarunek –  książkę pt. „Wnuczka Antykwariusza” ufundowaną przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

I oczywiście, mieli okazję wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej 🙂

WITAMY W GRONIE CZYTELNIKÓW!